Začíná třetí měsíc školního roku! V jeho prvním týdnu chci:

Zjistit, zda je opravdu vyhlášená stávka (a po zvážení situace přijmout potřebná opatření)

Platy pedagogů se probírají neustále, a je jasné, že pokud chceme zachovat kvalitní školství, musí se navýšit (a k tomu přidat další potřebné…). Jenže – opravdu má jednodenní stávka smysl? Pokud chceme upozornit na neutěšený stav a vydobýt si zlepšení, stačí to?

Podpořit poslední tvůrce výkazů (a věřit, že nám nebudou vráceny kvůli špatným kódům, za což ani nemůžeme)

Ještě nám zbývá školní družina a školní jídelny, A právě výkaz o školní družině vyžaduje evidenci žáků s podpůrnými opatřeními, a vykázat to není úplně jednoduché. Opět mě napadá – proč tyto údaje nejdou stáhnou přímo z programu Bakalář? Vždyť jsou tam účastníci družiny evidovaní…

Doufat, že nám už opravdu dorazí peníze na šablony (a nezamýšlet se nad tím, jak je možné, že je ještě nemáme)

Šablony paní zástupkyně opravdu pečlivě připraví, včas odešle a vypořádá případné připomínky. Máme je čerpat od září, kolegové jsou připraveni. Jen ty peníze na platy a pomůcky nějak nedorazily… Řeklo by se počkáme, bez pomůcek se obejdeme, peníze se vyplatí později. Jenže tím se v rámci dohod navyšují odvody a to nabourává celý rozpočet. Zvažuje tohle někdy někdo???

Probrat s kolegy konání vánočního večírku (a rychle ho objednat, protože svátky se blíží)

Někdy si říkám, jestli má FKSP vůbec nějaké opodstatnění… Ale vždycky na to rychle zapomenu, když z něho máme možnost čerpat na společné akce. Před vánoci je to bowling (doporučuji hned začátkem prosince, to si ještě tolik nelámeme hlavu, co na svátky připravit), na konci roku stejná akce a v přípravném týdnu plavba lodí po Vltavě. Vždycky si to báječně užijeme!